Kupuj mądrze akcesoria skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do własnych wymogów zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać produkty złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany ma warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności kupców jest rozmaity, a w przypadku dużych sieci z ciuchami większość pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra ma swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka czy też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano użycie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub także widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra naturalna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy niezwykle ekspresowo psują się. Prawdziwa skóra musi posiadać specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując kupna poprzez net zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtedy, gdy produkt ma jedynie jej niewielkie ilości.
Produkt wykonany z eko skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Post Author: admin