Wczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany też przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych mężczyzn czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który zdarza się w czasie krótszym, niż dwie minuty począwszy od rozpoczęcia kopulacji albo po nie więcej niż piętnastu ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero zaczynają współżycie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, jeśli pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W tych przypadkach wczesny wytrysk jest niemalże oczywisty i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to symptom chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Głównie dotyczą one sfery emocjonalnej. Kłopoty z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na częste sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję lub nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów oraz ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z nieodpowiednich nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu czy praktykowania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia oraz dolegliwości neurologiczne, przede wszystkim te, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. I wczesny wytrysk może być powodowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra

Post Author: admin